Pawar

O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ”PAWAR” mgr inż. Arkadiusz Pawlik rozpoczęło swoją działalność w 2000 roku w Rybniku przy ulicy Wiśniowej 5. Powstało w wyniku przejęcia technologii, uprawnień
i kapitału ludzkiego Zakładu Usług Remontowych Branży Metalowej ”PAWER” założonego w 1985 roku. Właścicielem przedsiębiorstwa jest mgr inż. Arkadiusz Pawlik.

Od początku działalności wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, a ich sugestie materializują się
w postaci nowych urządzeń i rozwiązań skutecznie wdrażanych przez nas do przemysłu. Nasza kadra specjalistów jest w stanie rozwiązać różne problemy techniczne a produkcja i serwis w oparciu o procedury systemu jakości dają wysoką i powtarzalną jakość naszych produktów i usług.

Zajmujemy się zarówno produkcją jak i remontami stałych zbiorników ciśnieniowych, wymienników ciepła (chłodnic, nagrzewnic), układów filtracji przemysłowej w tym sit filtracyjnych na ujęcia wodne, konstrukcji stalowych, elementów instalacji technologicznych, kompensatorów, klap zwrotnych oraz produkcją i regeneracją części zamiennymi do pomp dla wielu gałęzi przemysłu.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w naszej firmie posiadają uprawnienia do pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych w zakresie konserwacji, remontu lub dozoru, które są zgodne
z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 16 marca 1998 roku. Zatrudniamy spawaczy posiadających aktualne uprawnienia do spawania stali niskowęglowych i austenitycznych według normy PN-EN 287-1 i DT-S/94 metodami: elektrodą nietopliwą w osłonie argonu TIG, elektrodą topliwą w osłonie mieszanek gazowych MAG oraz elektrodą otuloną EO.
Posiadamy również uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego na wytwarzanie i naprawę stałych zbiorników ciśnieniowych nadane decyzją nr UC-07-53-W/1-02 przez oddział Urzędu Dozoru Technicznego w Gliwicach.
Współpracujemy z firmą BELZONA POLYMERIC Ltd jako serwis-partner w zakresie wykonywania chemoodpornych powłok zabezpieczających i napraw urządzeń w oparciu o kompozyty dwuskładnikowe na bazie żywic poliestrowych. Ponadto jesteśmy autoryzowanym wykonawcą powłok ochronnych w oparciu o kopolimer polietylenu EVERTUFF produkcji Castolin-Eutectic. Wdrożyliśmy także technologie naprawy korpusów żeliwnych poprzez spawanie oraz przy pomocy ”szycia”.

Posiadany sprzęt, maszyny i urządzenia umożliwiają wykonanie złączy spawanych rurociągów, blach i profili stalowych, zgrzewanie doczołowe i polidyfuzyjne rur i łączników polietylenowych
i polipropylenowych
. Ponadto istniejący park maszyn do obróbki skrawaniem (centrum obróbcze CNC, tokarki, frezarki, wiertarki i piły taśmowe) zapewnia wykonywanie detali z dużą dokładnością w sposób powtarzalny.

Staramy się, aby Klienci stosujący nasze urządzenia i produkty byli zadowoleni i uśmiechnięci.